SP’li Karataş; En büyük israfı gençlerimizde yaptılar

GÜNDEM
 

SP’li Karataş; En büyük israfı gençlerimizde yaptılar

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş, sürekli değişen eğitim sistemiyle, gençlerin heba edildiğini söyledi.
Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş, sürekli değişen eğitim sistemiyle, gençlerin heba edildiğini söyledi. Partisinin İscehisar’ın Karaağaç Köy temsilciliğinde vatandaşlar ile bir araya gelen Başkan Karataş, AK Parti Hükümetinin eğitim politikasını eleştirdi. Karaağaç köyünün potansiyeli olan bir köy olduğunu hatırlatan Başkan Karataş, özellikle gençlerin köyde hem sosyal hem de kültürel anlamda kendilerini bulamayarak kente göç etmek zorunda kaldıklarını dile getirdi. Başkan Karataş, “Şehrimizin en önemli meselelerinden bir tanesi israftır. Nedir israf? Mal ve imkânları, verimli ve gerekli olmayan amaçlar için ya da fayda vermeyecek şeyler için saçıp savurmak demektir. İsraf sadece parayla, malla ilgili de değildir. İnsanların umutlarını boşa çıkarmak, enerjilerini tüketmek ve hayallerini söndürmek de israftır aslında” dedi. İktidar partisinin en büyük israfı gençler üzerinde yaptığını belirten Başkan Karataş, “Bugün iktidar maalesef en büyük israfı gençlerimiz üzerinde yapmıştır. İftihar vesilemiz ve en büyük sermayemiz olan genç-dinamik nüfusumuz, şehrimizi ve Türkiye’yi ayağa kaldıracak bir potansiyele sahipken; maalesef yanlış eğitim politikalarıyla heba edilmektedir. Avrupa İstatistik Ofisi verilerine göre; Avrupa’da eğitim seviyesi yükseldikçe işsizlik oranı düşüyor, kazanç artıyor” diye konuştu. Afyonkarahisar’ın eğitimde ülke genelinde son sıralara gerilediğini ifade eden SP İl Başkanı Beytullah Karataş, şunları söyledi; “Sürekli değişen eğitim sistemiyle, alfabenin her harfini deneyerek değiştirdikleri sınav sistemlerinde "gençlerimize yarış atı muamelesi yapan mantık"la ve niteliksiz müfredat ile koca bir nesil heba edilmektedir. Maalesef yeterli sayıda hocası ve talebesi olmayan üniversitelerimiz var. Şimdi ustalar çırak, topraklar çiftçi, üniversite mezunu gençlerimiz de iş bulamıyor. Nitelikli, nitelikli gençlerimiz fırsat bulunca yurt dışına gidiyor veya gitmek için fırsat kolluyor. Çünkü bu ülkede yetişen, bu ülkenin kaynaklarıyla eğitilen nitelikli gençlerimiz, yetiştikleri ülkede bir gelecek göremiyorlar.  Hayallerini bu ülkenin topraklarında filizlendirmek isteyen gençlerimiz, maalesef kendi ülkelerine küsüyorlar ve kırılmış bir kalple gidiyorlar. Yüksek enflasyon bir gün elbette düşer, ekonomi toparlanır, toprak ekilir, tersaneler ve atölyeler yeniden çalışır; fakat kaybolan yıllar nasıl geri getirilebilir ki? Saadet Partisi olarak söz veriyoruz; gençlerimizi hor gören, fikirlerine tahammül edemeyen, geleceğine ipotek koymak isteyenlerin yıktığı ne varsa düzelteceğiz! En başta da gençlerimizin umudunu yeniden yeşerteceğiz!
Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş, sürekli değişen eğitim sistemiyle, gençlerin heba edildiğini söyledi.

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş, sürekli değişen eğitim sistemiyle, gençlerin heba edildiğini söyledi.

Partisinin İscehisar’ın Karaağaç Köy temsilciliğinde vatandaşlar ile bir araya gelen Başkan Karataş, AK Parti Hükümetinin eğitim politikasını eleştirdi.

Karaağaç köyünün potansiyeli olan bir köy olduğunu hatırlatan Başkan Karataş, özellikle gençlerin köyde hem sosyal hem de kültürel anlamda kendilerini bulamayarak kente göç etmek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

Başkan Karataş, “Şehrimizin en önemli meselelerinden bir tanesi israftır. Nedir israf? Mal ve imkânları, verimli ve gerekli olmayan amaçlar için ya da fayda vermeyecek şeyler için saçıp savurmak demektir. İsraf sadece parayla, malla ilgili de değildir. İnsanların umutlarını boşa çıkarmak, enerjilerini tüketmek ve hayallerini söndürmek de israftır aslında” dedi.

İktidar partisinin en büyük israfı gençler üzerinde yaptığını belirten Başkan Karataş, “Bugün iktidar maalesef en büyük israfı gençlerimiz üzerinde yapmıştır. İftihar vesilemiz ve en büyük sermayemiz olan genç-dinamik nüfusumuz, şehrimizi ve Türkiye’yi ayağa kaldıracak bir potansiyele sahipken; maalesef yanlış eğitim politikalarıyla heba edilmektedir. Avrupa İstatistik Ofisi verilerine göre; Avrupa’da eğitim seviyesi yükseldikçe işsizlik oranı düşüyor, kazanç artıyor” diye konuştu.

Afyonkarahisar’ın eğitimde ülke genelinde son sıralara gerilediğini ifade eden SP İl Başkanı Beytullah Karataş, şunları söyledi;

“Sürekli değişen eğitim sistemiyle, alfabenin her harfini deneyerek değiştirdikleri sınav sistemlerinde "gençlerimize yarış atı muamelesi yapan mantık"la ve niteliksiz müfredat ile koca bir nesil heba edilmektedir. Maalesef yeterli sayıda hocası ve talebesi olmayan üniversitelerimiz var. Şimdi ustalar çırak, topraklar çiftçi, üniversite mezunu gençlerimiz de iş bulamıyor. Nitelikli, nitelikli gençlerimiz fırsat bulunca yurt dışına gidiyor veya gitmek için fırsat kolluyor. Çünkü bu ülkede yetişen, bu ülkenin kaynaklarıyla eğitilen nitelikli gençlerimiz, yetiştikleri ülkede bir gelecek göremiyorlar. 

Hayallerini bu ülkenin topraklarında filizlendirmek isteyen gençlerimiz, maalesef kendi ülkelerine küsüyorlar ve kırılmış bir kalple gidiyorlar. Yüksek enflasyon bir gün elbette düşer, ekonomi toparlanır, toprak ekilir, tersaneler ve atölyeler yeniden çalışır; fakat kaybolan yıllar nasıl geri getirilebilir ki? Saadet Partisi olarak söz veriyoruz; gençlerimizi hor gören, fikirlerine tahammül edemeyen, geleceğine ipotek koymak isteyenlerin yıktığı ne varsa düzelteceğiz! En başta da gençlerimizin umudunu yeniden yeşerteceğiz!

Afyon HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve afyonunsesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.